Podróż do Kenii pobudziła moją chęć poznania odległych kultur. Mój znajomy z firmy Janusz od kilku już lat odwiedza miejsca, które są dla mnie tak samo atrakcyjne. Był m.in. w Birmie, Chile, Iranie. Razem z nim i moim kolegą Sławkiem ruszamy w październiku na prawie trzytygodniową wyprawę do Etiopii. Mam nadzieję podzielić się z Wami po powrocie interesującymi zdjęciami i relacją z naszej wyprawy.

A oto plan tej 5-osobowej ekspedycji, bo tak można ją nazwać jest bardzo bogaty:

Dzień 1 Wrocław Wylot z Wrocławia.

Dzień 2 Addis Ababa Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Mercato, Muzeum, przejazd do Debre Libanos. To słynne miejsce pielgrzymek oraz idealne miejsce na zapoznanie się z tutejszą religią. Powrót na nocleg i kolację do stolicy.  

Dzień 3 Bahar Dar Po śniadaniu przelot do Bahar Dar. Rejs po jeziorze Tana. Po drodze okazja do odwiedzin starego pochodzącego z XIII w. klasztoru i skarbca Ura Kidane Mehret na półwyspie Zeghie. Po lunchu w hotelu wyprawa do wodospadów Nilu Błękitnego – punkt widokowy Tissisat. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4 Gondar Po śniadaniu przejazd do Gondar – dawnej stolicy Etiopii. W mieście zwiedzanie: zamek cesarzy Etiopii, ruiny pałacu, łaźnie Fasiledesa. Piękne wnętrza i otoczenie kościoła Debre Byrhan Selassje. Nocleg.

Dzień 5 Góry Siemien Po śniadaniu przejazd do parku Narodowego Gór Siemien. Niesamowite góry są jedną z przyrodniczych atrakcji Etiopii i fascynują niespotykaną florą i fauną. Trekking. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 Góry Siemien – Gondar Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie parku i podziwiamy widoki, na kolację i nocleg wracamy do Gondaru.

Dzień 7 Aksum Po śniadaniu przelot do Aksum. Zwiedzanie dawnego świetnego królestwa. Kościół Marii z Syjonu, Dom Arki z najprawdopodobniej przechowywana tu Arką Przymierza. Popołudniowy wizyta w muzeum, gdzie wyeksponowane są stroje oraz akcesoria cesarskie. Smukłe kamienne stelle. Ruiny zamku, Pałac i łaźnia Królowej Saby. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 Lalibela Po sniadaniu pożegnanie z Aksum i przelot do Lalibeli. Tu zapoznanie się z pierwszą grupą zabytków wpisanych na listę UNESCO. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 Lalibella Śniadanie. Miasto wpisane na listę UNESCO. Niesamowite kościoły wykute w skale. Całodniowe zwiedzanie wspaniałych budowli w Lalibella i okolicach. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 10 Langano Śniadanie. Przelot do Addis Ababa i przesiadka do samochodów terenowych. Przejazd do Langano. Początek trasy po Etiopii Południowej. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 Awassa Przejazd do Awassa. Podczas spaceru nad brzegiem Jeziora Awassa obserwowanie ptaków i lokalnej przyrody. Kolacja i nocleg.

Dzień 12 Arba Minch Po śniadaniu dalsza droga ze wspaniałymi widokami. Przystanek w wiosce Chencha zamieszkiwanej przez plemię Dorzo. Tradycyjne domostwa i zwyczaje miejscowej ludności. Kolacja i nocleg.

Dzień 13 Jinka Śniadanie.Przejazd dalej na południe i spotkania z miejscową ludnością. Wizyta w plemieniu Konso. Dojazd popołudniem do hotelu w Jinka. Kolacja i nocleg.

Dzień 14 Turmi Po śniadaniu przejazd do Turmi. Dzisiejszego dnia spotkanie z plemieniem Mursi. Czas na opowiesści i zdjęcia oraz zakupy. Nocleg w hotelu w Turmi. Kolacja.

Dzień 15 Turmi Całodzienna wyprawa po śniadaniu na spotkanie z plemieniem Karo i Bume. I ponownie rozmowy, zdjęcia i podziwianie okolicznych krajobrazów.

Dzien 16 Arba Minch Po śniadaniu przejazd w stronę północy. Przytanek w wiosce zamieszkiwanej przez plemię Elbore. Kolorowe stroje i ozdoby. Nocleg w Arbaminch.

Dzień 17 Addis Ababa Po śniadaniu powrót do stolicy, czas na ostatnie zakupy i lot do Polski.,

Dzień 18 Wrocław Lądowanie w Polsce.